Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras
  • 210295175_2114013695403112_887059339124197542_n.jpg
  • 209994381_2114700632001085_7662055903488757399_n.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg
  • 10.jpg
  • 2.jpg
  • 1.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 11.jpg
  • 5.jpg
  • 8.jpg
  • Kedainiu_krasto_muziejus.jpg

Kėdainių krašto muziejus ir Daugiakultūris centras siūlo didelę įvairovę edukacinių pamokėlių, jos apima istoriją, dailę, etnokultūrą, žydų kultūros paveldą ir daugiakultūriškumą, skirtos įvairaus amžiaus vaikams bei suaugusiems. Paruoštos kelios ilgos edukacinės programos, kuriose yra įtrauktos mokomosios ekskursijos ir darbas architektūriniuose objektuose. Taip pat sudaryta galimybė apsirengti renesansinio stiliaus rūbais, pasipuošti XIX a. dvaro aksesuarais. Išsamesnę informaciją rasite muziejaus svetainėje.

Kėdainių krašto muziejus ir Daugiakultūris centras siūlo didelę įvairovę edukacinių pamokėlių, jos apima istoriją, dailę, etnokultūrą, žydų kultūros paveldą ir daugiakultūriškumą, skirtos įvairaus amžiaus vaikams bei suaugusiems.

2019 m. muziejuje įrengtos naujos interaktyvios ekspozicijos. 3D akinių pagalba turėsite galimybę sudalyvauti pirmajame Lietuvos Nepriklausomybės kovų mūšyje, vykusiame prie Kėdainių. Interaktyvus maketas „Kėdainių aukso amžius XVII a. miesto gyventojų pasakojimuose“ supažindins su gyvenimu Kėdainiuose XVII amžiuje. Išgirsite reformatų ir liuteronų kunigo, katalikės, škoto, gimnazisto, šuns ir žydų pasakojimus.

2020 metais įrengtos keturios naujos ekspozicijos:
„Czeslawas Miloszas – Kėdainių krašte gimęs genijus“ pasakoja apie garsiausią pasaulyje iš Kėdainių krašto kilusią asmenybę, kuris savo tapatybe tarsi jungia Lietuvą ir Lenkiją. Ekspozicija paskatins pasidomėti šiuo genialiu poetu, rašytoju, Nobelio premijos laureatu plačiau, nuvykti į jo gimtuosius Šetenius.
„Kėdainių ryšiai su pasauliu“ ašis – interaktyvus žemėlapis-stendas, kuriame lankytojai galės įvairiais pjūviais pamatyti, kokiais ryšiais ir su kuo Kėdainiai buvo susiję XVII–XVIII a., Abiejų Tautų Respublikos laikais. Ekspozicijoje įdomiai pateikiami to laikotarpio eksponatai, supažindinama su vytinių – prekybinių laivų – ypatumais, tačiau dėmesys skiriamas ne tik prekybiniams ryšiams. Miestas buvo susaistytas įvairiais ryšiais – administraciniais, konfesiniais, švietimo, prekybiniais ir kitokiais – tiek su artimiausia aplinka (Josvainiais, Šėta, Raseiniais, Ukmerge, Vilniumi, Kaunu), tiek su tolimesne – Ryga, Karaliaučiumi, Dancigu, Londonu, Nyderlandų miestais.
„Kėdainiai – daugiatautis Abiejų Tautų Respublikos miestas“. Šios ekspozicijos pagrindas yra prieš porą metų muziejaus sukurtas interaktyvus maketas „Kėdainių aukso amžius XVII a. miesto gyventojų pasakojimuose“. Dabar muziejaus lankytojai ne tik girdės, ką pasakoja šie personažai, bet ir matys juos konkrečioje vietoje, o aplinka atkurta naudojant šiuolaikinius informacinių technologijų sprendimus – kompiuterinę 3D animaciją.
Ketvirtoji ekspozicija pasakoja apie Kėdainių miesto savininkus. Kėdainius nuo XV a. vid. iki XIX a. pr. valdė ne tik kunigaikščiai Radvilos, šioje ekspozicijoje pristatytas kiekvienas žmogus, kuris buvo formalus arba nominalus Kėdainių savininkas.

Daugiau informacijos: >>>

Yra liftas neįgaliesiems

 

 


Adresas

Didžioji g. 19, Kėdainiai

Telefono numeris


Žemėlapis
Verslas