Dvarai

Apytalaukio dvaras Kedainiu rajone

Apytalaukio dvaras ir parkas

Jis įsikūręs už 5 km į šiaurę nuo Kėdainių, prie Nevėžio intako Alkupio. Pirmą kartą Apytalaukis paminėtas H. Vartbergės ,,Livonijos kronikoje“ 1371 metais. Nuo XV amžiaus minimas Apytalaukio dvaras. Dvaro rūmai statyti XIX amžiaus viduryje, vėliau rekonstruoti, turi neorenesansinio stiliaus bruožų. XIX amžiaus antroje pusėje aplink dvarą, išraiškingo reljefo teritorijoje, užveistas mišraus tipo parkas, priešais rūmus įrengtas dekoratyvinis baseinas, o į pietryčius nuo rūmų – tvenkiniai.

Adresas Alkupio g. 1, Apytalaukis, Kėdainių rajonas

Dotnuvos dvaras ir parkas

Akademija yra apie 15 km į šiaurės vakarus nuo Kėdainių. Dotnuva rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą pamininėta 1372 m. Dotnuvos dvaras žinomas nuo XVI amžiaus. 1867 m. Dotnuva parduota iš varžytinių grafui Šuvalovui. XIX amžiaus viduryje įkurtas geometrinio tipo parkas. Dotnuvos dvare 1919 m. įsteigta Žemės ūkio ir miškų mokykla. 1922 m. mokykla pavadinta žemės ūkio technikumu. 1924 m. įsteigta žemės ūkio akademija, kuri 1947 m. iškelta į Kauną.

Adresas Akademija, Kėdainių rajonas

Kalnaberžės dvaras

Dvaro sodyba yra dešiniajame Nevėžio upės krante, 13 km į šiaurę nuo Kėdainių. Kalnaberžė pirmą kartą paminėta 1371 m. H. Vartbergės Livonijos kronikoje. Kalnaberžės dvarą valdė Radvilos, Čapskiai, Košelevskiai, Stolypinai. Pastarieji XIX amžiaus antroje pusėje rekonstravo dvaro rūmus, kurie iki šiol išlikę. Rūmai neogotikinio stiliaus.

Adresas Kalnaberžė, Kėdainių rajonas

Labūnavos dvaro bokštas

Labūnavos kaimas priklauso Pelėdnagių seniūnijai. Jis yra už 8 km į pietryčius nuo Kėdainių, prie kairiojo Nevėžio intako Barupės upelio. Labūnava pirmą kartą paminėta kryžiuočių kronikose 1364 m. Labūnavos dvaras žinomas nuo XVI amžiaus. Dvarvietė XIX amžiuje priklausė dvarininkams Zabieloms.

Adresas Pelėdnagių seniūnija, Kėdainių rajonas

Lančiūnavos dvaras ir parkas

Lančiūnavos gyvenvietė įsikūrusi prie Kauno–Panevėžio–Rygos kelio, 15 km į šiaurę nuo Kėdainių. Istoriniuose šaltiniuose Lančiūnava minima XVI amžiaus pabaigoje. Nuo tada žinomas ir Lančiūnavos dvaras. Iki XIX a. Lančiūnavos valdos buvo sudarytos iš trijų dvarelių, nes turėjo tris savininkus.

Adresas Lančiūnava, Kėdainių rajonas

Paberžės dvaras

Paberžės bažnytkaimis įsikūręs prie Liaudės ir Nykio upelio santakos, 32 km nuo Kėdainių. Paberžės dvaras įkurtas prieš kelis šimtmečius. Spėjama, kad rūmus vokiečių kilmės baronas Stanislovas Šilingas pastatė 1793 me. Dvarininkas buvo aktyvus 1863 m. sukilimo rėmėjas. Numalšinus sukilimą, grafas Šilingas buvo ištremtas į Sibirą, o Paberžės dvaras buvo padovanotas caro valdininkui I. Tichejevui.

Adresas Paberžė, Gudžiūnų seniūnija, Kėdainių rajonas
Telefono numeris

Pavermenio dvaras ir parkas

Truskavos miestelis įsikūręs prie kelio į Panevėžį, 30 km nuo Kėdainių. Į pietvakarius nuo Truskavos yra Pavermenio dvaras. Rašytiniuose šaltiniuose šis dvaras minimas nuo 1585 m. Pavermenio dvarą valdė Truskauskai, Brunai, Bružovskiai, Beriozovai.

Adresas Pavermenys, Truskavos seniūnija, Kėdainių rajonas

Sirutiškio dvaras ir parkas

Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo prosenelių dvaras yra šalia Kėdainių–Krekenavos kelio, dešiniajame Nevėžio krante, apie 7 km nuo Kėdainių. Sirutiškio dvaras iki XVIII amžiaus vadintas Panevėžiu. XVIII a. pradžioje dvarą įsigijo Simonas Sirutis, kuris praminė dvarą Sirutiškiu.

Adresas Sirutiškis, Surviliškio seniūnija, Kėdainių rajonas
1 2
Verslas