Liuteronų bažnyčia pastatyta 1679 m., varpinės bokštą statyti parapijiečiai užbaigė 1714 m. XIX a. pabaigoje šventoriuje buvo išmūrytos klasicistinių stilių koplyčios ir koplytstulpiai. Puošnumu išsiskyrė grafų Totlebenų ir gydytojo Merkurijaus Liaunės šeimų kopyčios, kuklesni koplytstulpiai buvo pastatyti ant kunigų ir parapijiečių kapų.
Vienanavė liuteronų bažnyčia unikali dėl viduje išlikusios originalios XVII a. sieninės tapybos. Freskose vaizduojami apaštalai Petras ir Povilas, evangelistai Jonas, Lukas, Matas ir Morkus. Buvusiose kapinaitėse (sunaikintos sovietmečiu) palaidoti žymūs XVII a. Kėdainių gyventojai. 1701 m. gruodžio 15 d. bažnyčią aplankė ir mišiose dalyvavo Švedijos karalius Karolis II.
Išlikusios Adomo Freitago (1608–1650) – karo inžinieriaus, tvirtovių specialisto, filosofijos ir medicinos mokslų daktaro, asmeninio Jonušo Radvilos gydytojo, Jono Fišerio – vaistininko ir pašto viršininko, miesto gydytojo ir Kėdainių bažnyčios seniūno Fridricho Kaneinio (1663–1710) memorialinės lentos. I ir II pasaulinių karų metais čia buvo laidojami vokiečių kariai.
Šioje bažnyčioje meldėsi ir vokiečių bendruomenė. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, daug vokiečių tautybės liuteronų išvyko į Vokietiją.
Po Antrojo pasaulinio karo bažnyčia buvo nacionalizuota ir paversta odų žaliavos sandėliu. 1993 m. bažnyčioje vėl vyko pamaldos – ji grąžinta evangelikų liuteronų bendruomenei.
Kunigas Arvydas Malinauskas
Kėdainių evangelikų liuteronų parapija
Adresas
Vokiečių str. 7, Kėdainiai
Darbo laikas
Atidaryta pamaldų metu, kitu laiku tartis iš anksto. Kunigas Arvydas Malinauskas, tel. 8 601 36050.