Nors gyvenvietė pirmiausia asocijuojasi su sovietmečiu įkurta Melioracijos statybos valdyba, jos istorija siekia XVI amžių, o gal ir ankstesnius laikus. Pirmą kartą Pelėdnagių kaimas buvo paminėtas 1659 m. O 1674 m. Pelėdnagiai jau turėjo 42 ,,dūmus"!
Po XVIII amžiaus pradžios negandų Pelėdnagiuose buvo telikę vienuolika ūkių, kaimas tuo metu priklausė Kėdainių grafystei, valdomai Jeronimo Florijono Radvilos.
XIX amžiuje ant Nevėžio kranto pastatytas vandens malūnas, veikė karčema. XIX amžiaus pabaigoje veikė fabrikas, gaminantis medžio masą kartono gamybai. Teigiama, kad čia buvo plytinė, kuri buvo atkurta 1921 m. Nevėžio pakrantėje pastatyti mūriniai kumetynai.
1923 m. Pelėdnagiai įvardijami kaip malūnas ir kaip dvaras. Pasibaigus kovoms už nepriklausomybę, čia apsigyveno pulkininkas Justinas Kibirkštis.
Iki šių dienų išlikę kumetynų pastatai ir liepų alėjos fragmentas.
Ašarėnos tvenkinys Pelėdnagiuose yra populiari maudymvietė ir tarp kėdainiečių.
Daugiau apie Pelėdnagius skaitykite >>>
Ašarėnos tvenkinys vasarą būna ypač populiari maudynių vieta.
Keliautojai Pelėdnagiuose mėgsta užsisakyti edukacinę programą Pelėdų kaime. Išgirsite pasakojimų apie pelėdas, gyvenvietės istoriją, susirišite apyrankę, ragausite pelėdos kiaušinio... Rekomenduojame šią programą, sulaukiame daug gerų dalyvių atsiliepimų.
Pelėdnagiai myli pelėdas. Jos nutūpusios kaimo aikštėse, kiemuose, prie namų ir kelių. Kaimo svečiai turės smagumo jas suskaičiuoti: pelėdų skulptūrų net 40!
Užsisakyti edukacinę programą ,,Pelėdų kaime" virginija.vilke@gmail.com, tel. 8 640 53019
Violetos Grigaliūnaitės nuotr.