Šriftas:
A
A
A
Fonas:
baltas
Juoda
Iliustracijos:
Rodyti
Slėpti
Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras

TOP 10

Kėdainių senamiestis
  • Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį
  • Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį
  • Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį
  • Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį
  • Naujasis pėsčiųjų tiltas Kėdainių senamiestyje per Nevėžį
  • Pėsčiųjų tiltas per Nevėžį

Rupi, vyriškai suręsta medinė tilto santvara, tarsi nutūpusi ant betoninių atramų, sukuria ne tik konstruktyvų pagrindą grakščiam tilto-tako šuoliui per Nevėžį, bet ir suformuoja įspūdingą erdvinį koridorių į aikštę. Lenkta sija sukuria netikėtumo efektą – eini tarsi tuneliu, kurio viduryje atsiveria vaizdas į kitą krantą.

Kaip rodo istorinės nuotraukos, kitados tiltas buvo su ledolaužiais prie šiaurinės pusės atramų. Naujasis tiltas turi konstrukcijas, primenančias ledolaužių siluetą, kuris tarsi pakyla virš tilto tako aukštyn, sukurdamas atvirkštinę kompoziciją. 

Šis medžio bei plieno konstrukcijų tiltas nėra įprastas elementas, skirtas sujungti upės krantus ir pereiti iš vienos upės pusės į kitą. Jis sujungia dvi istorines Lietuvos žemes – Aukštaitiją ir Žemaitiją, o savo stilistika – praeitį ir mūsų epochą.

Ant kairiojo kranto pilono pakabintas Aukštaitijos herbas, ant dešiniojo − Žemaitijos. Ant dešiniojo kranto šiaurinio pilono kabo Kėdainių mūšio, įvykusio 1831 m. balandžio 29 d., batalinės scenos bronzinis bareljefas. Šį bareljefą sukūrė skulptorius kėdainietis Mindaugas Junčys. 1831 m.  280 sukilėlių karių, vadovaujamų grafo Mauricijaus Prozoro, sugebėjo pasipriešinti galingoms – 5000 jungtinėms Rusijos carinės kariuomenės pajėgoms ir privertė caro kariuomenę nutraukti ataką.

Tilto grožis atsiskleidžia naktį: funkcinis apšvietimas apšviečia tilto taką, LED juostos ant tilto santvarų išorinės pusės pabrėžia kontūrą ir išryškina atramas. Įrengtas proginis apšvietimas tiltą nušviečia vis naujai švenčių metu.

Pirmasis tiltas per Nevėžį Kėdainių mieste minimas 1602 metais. Privilegiją imti muitą už važiavimą tiltu Kėdainių savininkui Stanislovui III Kiškai suteikė Abiejų Tautų Respublikos karalius Zigmantas III Vaza. Manoma, kad tiltas buvo medinis. Paskutinį kartą tiltas šioje vietoje buvo perstatytas XX a viduryje ir tapo pėsčiųjų tiltu.

Tiltas pastatytas 2018 m

Ilgis 96 m, plotis 3,66 m 

Architektas – prof. Jurgis Rimvydas Palys, žymus Lietuvos architektas, urbanistas ir paminklosaugininkas, auksinio Architektūros riterio ordino kavalierius; bendraautorė – architektė Ieva Palytė-Veilandienė

Projektą parengė UAB „SWECO LIETUVA“, projekto vadovas Darius Novikas.

Rangovas AB „Kauno tiltai“, generalinis direktorius Aldas Rusevičius


Verslas